Si u la në baltë rruga “Ismail Kadare” në Serovë? Flet Visar Ganiu! (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale që u nxitën nga balta e krijuar nga reshjet, në lagjien “Ismail Kadare” në Serovë të Shkupit, kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, ka sqaruar se situata e tillë është krijuar, për shkak të punimeve që po kryhen nw këtë vendbanim, si dhe reshjeve të shiut.

“Nëse dikush e ka promovuar si problem aktual këtë rrugë, është Visar Ganiu. Edhe në organet e partisë, edhe me anëtarët e kryesisë së degës kemi patur takim me kryetarin Ali Ahmeti, për të njejtën rrugë kam folur. Është për çudi se deri pardje, ka punuar kompania e cila ka qenë e kontraktuar prej Qeverisë. Pasi të mbarojnë punimet me infrastrukturën nëntoksore e kemi patur ne për detyrë që të bëjmë tamponimin dhe asfaltimin. Dje tërë dita ka qenë me shi, ne nuk kemi munduar me punu atje. I pari i cili ka dalur atje është portali i cili në mënyrë direkte komandohet nga Artan Grubi. Ai ka dalur e ka bërë këtë inçizim, dmth antipropagandë shtëpisë së vetë, komunës së vetë”, tha Ganiu për gazetën LAJM.

TË FUNDIT
1 orë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
2 orë
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
2 orë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
2 orë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
2 orë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
19 orë
Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime
1 ditë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
4 orë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
21 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

LEXO MË SHUMË

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

INFO

NA NDIQ