Sigurimi i Shaqirit bën ligjin në shkollë! Nuk lejon gazetarët të xhirojnë nëpër klasa

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2022

Ministri i Arsimit Jeton Shaqiri dhe Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu erdhën në Shkollën fillore “Kongresi Manastirit” për fillimin e gjysmë vjetorit të dytë.

Por sigurimi i ministrit të Arsimit po bënte ligjin në shkollë, duke penguar ekipin e TV21 që të xhiroj nëpër klasa se si vijon procesi mësimor.

“Po leje pse bën ashtu, nuk e di.. Kush jeni ju që të më ndaloni? Nuk të ndal unë ty, nuk është nevoja… Por kush jeni më tregoni, kush jeni ju? Pse sillesh në këtë mënyrë? Po kush jeni ju që të më ndalni të xhiroj? Nuk të ndal ty se s’jam askush të të ndal ty.. “

Drejtori i shkollës dhe Kryetari i komunës thanë që në klasa mund të shkojmë, por pa kamera, në mënyrë që të ruhet privatësia e nxënësve.

“Do të vini kur të doni, por jo me kamera”

Por kur duhet të xhirohet ndonjë promovim, nuk është problem të xhirosh nëpër klasa se si vijon procesi arsimor.

Para një viti vallë ku ishte privatësia e nxënësve!? Atëherë kur u promovuan paravanët mbrojtës nga Kovid-19, mediat nuk u penguan që të xhirohet nëpër klasa.

Ndryshe as ministri i Arsimit nuk e kishte problem që në kohë fushate të nxjerrë fëmijët e një shkolle në profilin e tij në rrjetet sociale.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ