Siljanoska: Përveç Zaevit dhe Dimitrovit, duhej të largoheshin Grubi dhe Osmani

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Deputetja Gordana Siljanovska Davkova në ClickPlus në TV21 ka deklaruar se nuk mundet që vetëm Zoran Zaev të bartë përgjegjësi, duke dhënë dorëheqje dhe duke u larguar nga posti i kryeministrit, por të njëjtën duhet ta bëjë edhe “binjaku” i tij, duke aluduar në zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi.

“Nuk është ajo vetëm përgjegjësi personale, sa fuqi aq edhe përgjegjësi, për këtë unë thash. Edhe nëse do të ishin binjakë, do duhej që edhe zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, sepse ndahet përgjegjësia”.

“Nëse zotëriu Dimitrov largohet, atëherë do të duhet të pyesim edhe për përgjegjësinë e zotëri Bujar Osmanit”, tha Siljanovska – Davkova.

TË FUNDIT
34 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
2 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
2 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
3 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
3 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell
23 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
1 ditë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra
11 orë
Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture
1 ditë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut
4 orë
Taravari: BDI ta pranojë rezultatin nga rivotimi
1 ditë
Rivotim në shtatë vendvotime për Zgjedhjet parlamentare 2024
22 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
1 ditë
Rezoluta për Srebrenicën/ Dodik: Nëse miratohet rezoluta – fundi i Bosnjës multietnike!

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

INFO

NA NDIQ