Siljanovska -Davkova: Korrupsioni ka prekur njerëzit në majat më të larta të Institucioneve

Picture of INA
INA

12/04/2024

Kandidatja e VMRO DPMNE-së për presidente Gordana Siljanovska Davkovka në tubimin e mbrëmshëm në Kërçovë, para qytetarëve foli për raportin e fundit të “Freedom Hous” për Maqedoninë. Siljanovska tha se korrupsioni ka prekur njerëzit në majat më të larta të Institucioneve duke paralajmëruar siç tha përgjigje para gjyqësorit të pavarur.

“Institucionet janë të dobëta, ka më shumë parti, ka zgjedhje, por më shumë ka korrupsion dhe kriminal edhe atë në majat më të larta dhe paramendoni tani ata që janë vendosur në majat më të larta të pushtetit dhe kanë marrë epitetin e të korruptuarve dhe kriminalizuarve tash do ta reformojnë Maqedoninë. Nuk bëhen reformatorë nga njerëz të zhytur në korrupsion dhe kriminal, jo, ne jemi reformatorë, ndërsa ata do të jenë klientët. Është koha e fundit që këta klientë në të gjitha fushatë të përgjigjen kuptohet para gjyqësorit të pavarur”, deklaroi Gordana Siljanovska Davkova, Kandidate për president. /Alsat.mk

TË FUNDIT
28 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
31 minuta
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
44 minuta
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe
2 orë
Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

ME TE LEXUARA

22 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
18 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë
1 ditë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
3 orë
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
22 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë

LEXO MË SHUMË

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

izet mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

INFO

NA NDIQ