Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë

Picture of INA
INA

23/05/2024

Presidentja e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska Davkova pas realizimit të takimit me Papa Françeskun në Vatikan, tha se nuk do të takohet me presidentin bullgar Rumen Radev, i cili gjithashtu gjendet në Vatikan, përcjell TV21. Siljanovska tha se ka gatishmëri, mirëpo që takimi nuk do të realizohet.

“Shprehëm, edhe unë edhe presidenti Rumen Radev, gatishmëri për takim. Nuk do të ketë takim. Të dy delegacionet kemi agjendë, megjithatë thamë se sa më parë, në momentin e parë, do ta realizojmë. Këtë mund ta them tani, sapo dola nga Papa”, pohoi Siljanovksa.

TË FUNDIT
2 orë
Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)
2 orë
Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE
3 orë
Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro
5 orë
Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së
6 orë
Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

ME TE LEXUARA

15 orë
Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku
5 orë
Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së
2 ditë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
15 orë
Instagram njofton veçorinë e re që do të shpërndahet te përdoruesit në mbarë botën
3 orë
Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro
2 ditë
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

LEXO MË SHUMË

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

Maqedonia, sërish ndër të fundit për të ardhurat për frymë (TABELA)

Screenshot_20240625-214151~2

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE

auto_korrupsion1511207587

Anketa: Çdo të dytës kompani i është kërkuar ryshfet nga 10-100 mijë euro

Von der Leyen, Costa dhe Kallas

Arrihet marrëveshja: Von der Leyen, Costa dhe Kallas në krye të BE-së

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

albin kurti mickoski

Kurti uron Mickoskin: T’i forcojmë marrëdhëniet bilaterale

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

qehaja siljanovska

Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

INFO

NA NDIQ