Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve

Picture of INA
INA

24/06/2024

Presidentja e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska Davkova ka pritur në takim kryeministrin e ri, Hristijan Mickoskin dhe ministrat të cilët sot morën funksionet në kuadër të Qeverisë së re.

Në njoftimin e Kabinetit të Siljanovskës, thuhet se presidentja pret që përbërja e re qeveritare ta realizojë në mënyrë të ndershme dhe me përgjegjësi programin e punës.

“Presidentja shprehu pritshmëri që përbërja e re qeveritare, ta realizojë me përgjegjësisë dhe me nder programin e punës, në përputhje me interesat nacionale maqedonase dhe interesit të qytetarëve”, thuhet në njoftim.

TË FUNDIT
52 minuta
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
1 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
1 orë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
1 orë
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut
1 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit
13 orë
Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur
1 orë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
22 orë
Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione
13 orë
Policia e Maqedonisë arreston në Bllacë ish-ushtarin e UÇK-së, me fletëarrest nga Serbia, vepron MPJ e Kosovës
1 ditë
Çfarë bëri atentatori i Donald Trump 48 orë përpara se të qëllonte ish-Presidentin amerikan

LEXO MË SHUMË

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

INFO

NA NDIQ