Silvinjo: Abrashi do të na ndihmojë shumë në Kampionatin Evropian

Picture of INA
INA

28/05/2024

Amir Abrashi rikthehet në Kombëtaren e Shqipërisë dhe ka marrë ftesë për në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’. Trajneri Silvinjo e ka përfshirë në listën prej 27 futbollistëve, ku në fund do të largohet një nga ta. Padyshim që befasia ka qenë ftesa e Amir Abrashit, një futbollist që gjithmonë ka dhënë maksimumin për kombëtaren e Shqipwrisw në 11 vite sa ka luajtur për “kuqezinjtë”.

Abrashi nuk ishte ftuar në muajt e fundit, por tani Silvinjo e ka ftuar dhe ka arsyetuar ftesën që ka bërë për kapitenin e skuadrës zvicerane Grasshoppers.

“Abrashi është një lojtar me shumë eksperiencë. Është i vetmi mesfushor që ka luajtur në Euro 2016 dhe ai ka një grintë, ka bërë gjithmonë mirë me Kombëtaren. Ai është në formë shumë të mirë dhe do të na ndihmojë shumë në Evropian”, tha Silvinjo.

TË FUNDIT
14 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
16 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
4 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

1 ditë
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
14 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
1 ditë
Shqipëria përshëndetet me EURO 2024, nuk pati fat përballë kampionëve
14 orë
Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ