Silvinjo: Kjo është ndeshja që do të mbaj mend gjithë jetën

Picture of ina-online
ina-online

19/06/2024

Trajneri i kombëtares shqiptare, Sylvinjo ka theksuar se do të mbajë mend për gjithë jetën ndeshjen e sotme me Kroacinë.

“Jam shumë i kënaqur me barazim me shpirtin e garës dhe sakrificën që dhanë lojtarët në fushë. Kjo ndeshje shërben për gjithë jetën dhe jemi një ekip me moshë të re dhe është hera e dytë që marrim. Ne do të duhet të hyjmë në fushën e lojës dhe të luftojmë në çdo moment me zemër me shpirt dhe të marrim përvojën në këtë turne siç është evropiani. Duhet të luajmë për 90 minuta dhe të japim gjithçka. Kjo është një ndeshje që do të mbajë mend gjithë jetën”, theksoi Sylvinjo.

Lidhur me futjen në lojë të dy lojtarëve sulmues Daku dhe Hoxha, ai shtoi se loja e tyre ka qenë vendimtare. “Mos harroni se Hoxha që është për herë të dytë i grumbulluar në kombëtare. U zgjodh Daku ëhtë një lojtar që lufton për hapësira të ngushtë në zonë, për dallim nga Broja që kërkon më shumë hapësira”, deklaroi trajneri i kombëtares.(INA)

TË FUNDIT
12 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
12 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
12 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
13 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

2 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
13 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
12 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
12 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
12 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ