Silvinjo nis punën për Italinë me dy seanca stërvitore

Picture of INA
INA

10/06/2024

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Silvinjo, kishte caktuar ditën e diel si pushim për futbollistët kuqezi. Por me të mbyllur orët e lirisë, kuqezinjtë tashmë do të përqendrohen tërësisht te Italia, me një program të ngjeshur të përgatitur nga trajneri brazilian dhe stafi i tij.

Nëse në ditët në Austri ishte punuar më shumë në aspektin fizik dhe përgatitor të lojtarëve që vinin me minutazhe të ndryshme nga klubet e tyre, në Gjermani tani vëmendja do të jetë e gjitha te taktika, duke u bazuar kryesisht te ndeshja e parë kundër Italisë.

FSHF bën të ditur se gjatë ditës së sotme, ekipi kuqezi do të ketë dy seanca stërvitore të mirëfillta në kompleksin në Kaiserau, ku po akomodohen “kuqezinjtë”.

Seanca e parë e të hënës do të nisë në ora 11:00, ndërsa e dyta do të startojë në ora 17:00. Pritet që tanimë puna të jetë e fokusuar vetëm te kundërshtari i parë në Europian dhe Silvinjo do të detajojë rreshtimin me të cilin do të përballojë skuadrën kampionë në fuqi të Europës.

TË FUNDIT
13 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
14 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
39 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
41 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

ME TE LEXUARA

15 orë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
14 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
2 ditë
Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim
15 orë
Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)
13 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
2 ditë
Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

LEXO MË SHUMË

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

xhaka gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

Skoci Hungari

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

INFO

NA NDIQ