Simeone do të largohet nga Atletico, ja kush paralajmëron?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Diego Simeone do të largohet nga Atletico Madrid në fund të sezonit, është bërë e ditur në emisionin spanjoll “El Chiringito”.

Atlético po luan një sezon të keq, aktualisht është e pesta në Primera Division dhe në Champions League nuk arriti të kalojë grupin që përfshinte Brugge, Porto dhe Bayer Leverkusen.

Simeone ka qenë në pankinën e Atléticos, klubi ku ai kaloi pesë vjet si lojtar, që nga viti 2011. Në vitin 2014, ai i solli klubit madrilen titullin e kampionit të Spanjës, i pari që nga viti 1996. Shtatë vjet më vonë, Simeone dhe Atlético u bënë përsëri kampionë të Spanjës.

Me klubin madrilen, argjentinasi fitoi dy tituj të Europa League, dy Superkupa Evropiane, Kupën e Mbretit dhe dy herë luajti në finalen e Ligës së Kampionëve.

TË FUNDIT
5 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
6 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
14 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
16 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

ME TE LEXUARA

16 orë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur
16 orë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City
16 orë
Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke...
16 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit
14 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
8 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

LEXO MË SHUMË

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

mirlind daku

VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

ibrahimovic

Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

Antonio-Conte-1000x600

Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

galatasaray

Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke…

Pep Guardiola

Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

Lewandovski levandovski

Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

INFO

NA NDIQ