Simone Inzagi: Asllani? U tregua fantastik dhe me shumë personalitet

Picture of INA
INA

30/10/2023

Simone Inzagi, trajneri i Interit, nuk e fsheh gëzimin për suksesin e arritur përballë Romës, një fitore që i rikthehu shpejt në krye të Serie A. Tekniku zikaltër ka vetëm fjalë pozitive për të besuarit e tij, edhe për Asllanin:

“U treguam të zotë, të durueshëm, të pjekur dhe të kthjellët. San Siro më pas ishte magjik, na tërhoqi nga minuta e parë deri në fund.

Asllani? U tregua fantastik, të futesh në fushë në një sfidë Inter-Roma nuk është e lehtë, por ai u fut me shumë personalitet. Ai e di shumë mirë që të lush për Inter është ndryshe nga Empoli, ai ka cilësi dhe po sillet me shumë profesionalizëm”, u shpreh Inzahi pas ndeshjes.
Shijon këtë fitore edhe vetë Asllani, protagonist kryesor në golin e fitores.

“Nga jashtë kjo sfidë u përfol shumë, por për ne ishte një sfidë si gjithë të tjerat. Arritën të sjellim në shtëpi një fitore të rëndësishme, në një sfidë të vështirë”, u shpreh Asllani.
Ai bëri edhe një koment në lidhje me faktin që nuk u largua nga Inter gjatë verës.

“Viti i shkruar ishte një vit studimi për mua, një vit rritje. Është diçka e madhe të kalosh nga Empoli tek Inter, vitin e shkuar ishte edhe Brozovic, jo vetëm Çalhanoglu. Këtë vit është Çala, ndërsa trajneri po me jep besim”, u shpreh ndër të tjera Kristjan Asllani.

TË FUNDIT
11 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
11 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
1 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
1 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ