Simons, ylli në ngritje i futbollit evropian

ina-online
ina-online

08/11/2023

Xavi Simons tregoi përsëri paraqitje të mirë për Leipzig në fitoren 1-2 ndaj Yllit të Kuq në Champions League.

Ai ka shënuar golin e parë të takimit.

20 vjeçar holandez ka dhënë kontributin e tij në 3 shënime të Leipzig në katër ndeshjet e tij të para në këtë garë.

Ndërsa në të gjitha garat ka kontribuar në 12 shënime për gjermanët, tek të cilët është i huazuar nga Paris Saint Germain.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ