Simovski: Rezultatet e regjistrimit do të publikohen në fund të muajit mars

Iliria News Agency
Iliria News Agency

9 Shkurt, 2022

Drejtori i Entit Shtetëror për Statistika, Apostoll Simovski në intervistën e tij për Kanal5 theksoi se Maqedonia pas 20 vitesh, më në fund do të ketë rezultatin e regjistrimit të popullsisë dhe do të dihet numri i popullatës që jeton në vend.

Sipas tij nuk do të ketë anulim të publikimit të të dhënave zyrtare të regjistrimi.

“Ne kemi pasur afat për përpunimin e të dhënave 6 muaj pas zbatimit të regjistrimit dhe më 30 mars përfundon afatit”, tha Simovski.

Ai shtoi se rezultatet do të publikohen dhe se opinioni e pret një gjë të tillë për 20 vjet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ