Sinani: Bisedat e ambasadorit Hill me Arbën Xhaferrin për luftën në Kosovë (VIDEO)

ina-online
ina-online

14/01/2024

Në prag të 25-vjetorit të masakrës së Reçakut, pedagogu Arsim Sinani tha në një intervistë për Euronews Albania se shqiptarët në RMV kanë kontribuar me çfarë kanë mundur deri në fund të luftës së Kosovës.

Ai tregoi se gjatë kohës së luftës punonte për Arbën Xhaferrin dhe ka mbajtur komunikimet e tij telefonike me Christofer Hill, që siç tha ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në atë kohë.

“Në atë kohë kam punuar me Arbën Xhaferrin në RMV, në atë kohë nuk ka pasur media, ka qenë një gjendje shumë e vështirë. Mund t’ju them se Arbën Xhaferri dhe gjithë të tjerët nuk janë ndalur deri në ditën e çlirimit të Kosovës, duke ndihmuar me të gjitha mundësitë edhe me luftëtarë që kanë luftuar në vijën e frontit të luftës. Unë kam mbajtur komunikim e Arbën Xhaferrit gjatë luftës së Kosovë dhe ambasadori Christofer Hill ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm dhe miqtë amerikanë kanë dhënë një kontribut të madh në lirinë që kemi sot”, tha Sinani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

Hovenier

Hovenier: Marrëveshja e Ohrit mbetet ligjërisht obligative.

INFO

NA NDIQ