Sinani: Ka filluar garë e ashpër. Kush do ta marr timonin e BDI-së?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Arsim Sinani

Ka filluar luftë e ashpër për pasuesin e kreut të Bashkimit Demokratik për Integrim. Në vijim përplasja mes klaneve do të ashpërsoset, se kush është më trim se kryetrimi.

Ky ështē fillimi i fundit i një sundimi dy dekadash, i Ali Ahmetit dhe klanit të Zajazit. Kush do ta merr timonin e BDI-së, idealistët nëse ka të tillë aty, apo tenderistët që dominojnë.

Ku mbet fletorja e idealeve të shqiptarëve në Maqedoni Veriore.

A thua kush do e drejtojë BDI-në pas A.A. mbetet pikëpyetje?

TË FUNDIT
4 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
6 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

ME TE LEXUARA

12 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!
6 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 ditë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
1 ditë
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

LEXO MË SHUMË

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

INFO

NA NDIQ