Sinani: Nga sot ka filluar beteja për ndryshimin, apo vazhdimësinë e përgjumjes së kauzës shqiptare

ina-online
ina-online

28/01/2024

Shkruan: Arsim Sinani

Përtej inateve, shqiptarët në Maqedoni veriore po lëvizim nga vdekja klinike.

Lufta politike sot filloi furishëm mes dy blloqeve. Ajo që lipset ta kuptojnë partitë politike shqiptare është se politika është art, i së mundshmes.

Nga sot ka filluar beteja për ndryshimin, apo vazhdimësinë e përgjumjes së kauzës shqiptare. Kjo betejë do jetë e pakompromis, pasi ndryshimi na duhet, por na duhet edhe një marrëveshje xhentlimenësh, se kauza shqiptare s’do të zvetnohet për interesa personale.

Sidoqoftë shqiptarët do jenë faktori kryesor, nëse dijmë do të fitojmë. Nëse joshemi do e vonojnë procesin. Sidoqoftë shqiptarët do ta qeverisin shumë shpejtë Maqedoninë veriore, por jo me këtë brez pasi ai vendin e ka në Muze.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FURKAN SALIU

Lufta për fronin e BDI-së

bdi-ali-ahmeti-cair

Pse BDI brenda një jave braktisi idenë 15-vjeçare për President Konsensual?

andi-bushati

Sa VLEN Albin Kurti në Maqedoni?

kim-mehmeti

Aty ku të gjithë majmen nga varfëria e popullit!

Bekim Qoku

Qoku: Ahmeti dhe BDI larg Kosovës dhe afër Serbisë

Daut Dauti

Nga Yeni (Novi) Pazari në Skopi (Shkup)

Ben-Wallace-696x464

Historia na e vërteton që Putin mund të mposhtet

arsim zekolli2

Ku po te dhemb Talo Kapidani?

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

“Vrasja e politikanëve shqiptarë”/ A është kjo arsyeja e vërtetë për largimin e avokatëve të Thaçit e Selimit?

INFO

NA NDIQ