Sinani ngre lartë bashkimin e partive opozitare: Do ta bëjnë ndryshimin!

ina-online
ina-online

05/11/2023

Profesori universitar dhe njëheritë edhe analist i shquar i çështjeve politike në vend, Arsim Sinani e ka vlerësuar tëjet pozitive ngjarjen e sotme të opozitës shqiptare që promovoi emrin e ri të koalicionit që bën bashkë partitë Lëvizjes BESA, Lëvizjen Demokratike dhe Alternativën.

Sinani vlerëson se lidhja e ktyre partive medoemos do të sjell ndryshimin, ndërsa përmes këtij ndryshimi shqiptarët janë rrugës për tu bërë themeltar.

“Bashkimi e bën fuqinë. Lidhja doemos lipset ta bëjë ndryshimin, pasi populli do zhvillim. Do jetë dimër i gjatë ky, por behari do jetë ylli që do ia kthejë dinjitetin popullit shqiptar. Shqiptarët rrugës për tu bë themeltar”, ka shkruar Arsim Sinani.

Sot, Izet Mexhiti, Bilall Kasami dhe Afrim Gashi nga Sheshi Skenderbeu zyrtarizuan frontin opozitat me emrin Lidhja Europiane për Ndryshim. Koalicioni opozitar ne zgjedhjet e ardhshme do te shkon me lista te perbashketa dhe do të kenë kandidat të përbashkët për president.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ