Sinani: Njihuni me skenarin e filmit “Pacienti”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2023

shkruan Arsim Sinani

Jetojmë në një kohë, kur të keqes i thonë, e mirë. Jetojmë në një kohë, kur dështimit i thonë sukses. Jetojmë në një kohë, kur të zezës i thonë e bardhë. Jetojmë në një kohë, ku ujku thonë është qingj.

Jetojmë në një kohë, kur të ligut i thonë je lis. Jetojmë në një kohë kur rinia ik dhe neve na thonë se jetojmë mirë. Jetojmë në një kohë kur ndryshe i flet popullit, ndryshe vepron.

Jetojmë në një kohë kur errësira na prezantohet dritë. Jetojmë në një kohë kur askush nuk skuqet nga dështimi. Jetojmë në një kohë, kur opozitari brenda minutit bëhet pushtetar.

Jetojmë në një kohë, kur populli vuan, e politikani jeton si dai. Jetojmë në një kohë ku pacienti bëhet doktor, ndërsa doktori bëhet pacient.

Jetojmë në një kohë kur bashkë partitë garojnë, njëra ndahet e hyn në Qeveri dhe tjetra vrapon me neveri ti bashkangjitet. Jetojmë në një kohë krize, inflacionesh e pandemish ku qeverisin anemikët dështakët e të pangopshmit.

Jetojmë në një kohë të pakohë miqtë e mi, por një gjë e di se ndëshkimit nga sovrani, askush si shpëton !

*postim në facebook

https://www.facebook.com/photo/?fbid=737729514586047&set=a.607714544254212

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ