Sinani: Qeverisjes së BDI-së i ka ardhur fundi, Ahmeti ka marrë përgjigje nga Kurti, por edhe nga mediat (VIDEO)

ina-online
ina-online

01/02/2024

Profesori dhe analisti politik, Arsim Sinani në një intervistë për TV Alsat ka folur për zhvillimet politike në vend, sidomos përbrenda skenës politike shqiptare.

Ai ka drejtuar kritika ndaj BDI-së, duke thënë se Ahmeti është i frikësuar nga humbja në zgjedhjet e ardhshme të majit dhe se kjo vërehet në sjelljet e tij. Sinani ka folur edhe për zhvillimet përbrenda ASH-së, duke theksuar se dy taboret pro qeverisë dhe opozitare do të ndajnë rrugët, duke përmendur Selën dhe Taravarin. Ai është pyetur edhe për çështjen e përfshirjes në listat për deputetë në radhët e opozitës, për ceremoninë e zgjedhjes së kryeministrit ku ishin gazetarët e ftuar të njohur nga Kosova dhe Shqipëria.

Më poshtë intervista e plotë:

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

INFO

NA NDIQ