Sirena alarmi mbi Ukrainë: 30 mijë ushtarë rusë kanë zbarkuar në Mariupol, synojnë të sulmojnë…

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2023

Rreth 10,000- 15,000 ushtarë rusë kanë mbërritur në Mariupol javën e fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të ushtarëve të Federatës në qytetin e pushtuar juglindor të Ukrainës në 30,000.

Kjo u raportua nga këshilltari i kryetarit të bashkisë, Petro Andryushchenko.

“Ka rreth 30,000 pushtues, të përqendruar në Mariupol dhe zonave përreth tij. Për këto trupa, prioritet siç duket do të jetë sulmi në Vugledar dhe Zaporizhzhia”, tha ai.

TË FUNDIT
11 orë
GJYQI NDAJ TRUMPIT: Tani topi është në fushën e ish-presidentit
11 orë
Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën
1 ditë
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
1 ditë
Lëvizja e Irlandës, Spanjës e Norvegjisë për ta njohur Palestinën: Shtete të tjera do të na bashkohen
2 ditë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza

ME TE LEXUARA

1 ditë
Lëvizja e Irlandës, Spanjës e Norvegjisë për ta njohur Palestinën: Shtete të tjera do të na bashkohen
1 ditë
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
11 orë
Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën
11 orë
GJYQI NDAJ TRUMPIT: Tani topi është në fushën e ish-presidentit
2 ditë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

GJYQI NDAJ TRUMPIT: Tani topi është në fushën e ish-presidentit

erdogan

Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

Palestina gaza

Lëvizja e Irlandës, Spanjës e Norvegjisë për ta njohur Palestinën: Shtete të tjera do të na bashkohen

izrael tel aviv gaza

Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza

aeroplani-kinez

Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë

ebrahim raisi

Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit

ebrahim raisi

Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

INFO

NA NDIQ