Situata në Ukrainë, Sela me kritika ndaj Qeverisë: Vepra, jo fjalë!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në profilin e tij në Facebook ka dënuar veprimet e Rusisë ndaj dy territoreve separatiste në Ukrainë, përcjell TV21. Sela ka ftuar Qeverinë që t’i bashkohet sansioneve të BE-së ndaj Rusisë pa ngjarjeve në Ukrainë.

“Maqedonia e Veriut dhe Serbia janë dy vendet e vetme kandidate për BE nga Ballkani Perëndimor që bojkotojnë sanksionet e BE-së kundër Rusisë në lidhje me Ukrainën. Serbia si Serbi, është konsistente në qasjen e saj dhe kryesisht hesht karshi agresionit rus. Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë së Veriut nga ana tjetër ka lëshuar disa deklarata hipokrite, por nuk ka ndërmarrë asnjë veprim konkret. Andaj, i bëj thirrje Qeverisë së Maqedonisë së Veriut që t’u bashkohet partnerëve tanë, BE-së dhe SHBA-së, për të reaguar me unitet, rreptësi dhe vendosmëri. Vepra, jo fjalë!”, ka shkruar Sela.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ