Skandal seksual në kompleksin e kombëtares shqiptare në Dortmund, Prokuroria nis hetimin për çështjen e rëndë

Picture of INA
INA

09/07/2024

Një skandal seksual ka ndodhur në qendrën sportive ku u akomodua Kombëtarja shqiptare gjatë aventurës në Euro 2024. Mediat gjermane raportojnë se prokuroria publike e Dortmundit po heton një mbikëqyrës të ekipit tonë Kombëtar.

Hetimi ka nisur pas dyshimeve për një ngacmim seksual në kompleksin në Kamen-Kaiserau. Para ndeshjes së fundit të kuqezinjve ndaj Spanjës, supervizori raportohet të ketë kapur nga krahu një punojëse hoteli dhe më pas ka ushtruar dhunë seksuale kundrejt vullnetit të saj.

Prokuroria ende s’ka dhënë informacion mbi shëndetin e punojëses teksa aktualisht po hetohet se në deri ç’masë ka vepruar i akuzuari ndaj vullnetit të saj. Nuk është dhënë ende një urdhër arresti, por i akuzuari i cili nuk është as lojtar, as trajner e as zyrtar është rikthyer në Shqipëri.

Linku: https://www.antenneunna.de/artikel/moegliches-sexualdelikt-von-albanischen-em-mitarbeiter-in-kamen-2038364.html

TË FUNDIT
3 orë
spanja
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një bilet...
3 orë
southgate
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i E...
3 orë
euro 2024 gjermani
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
4 orë
spanja-vs-anglia
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
1 ditë
euro 2024 gjermani
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Eur...

ME TE LEXUARA

1 ditë
spanja-vs-anglia
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – anal...
1 ditë
euro 2024 gjermani
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Eur...
4 orë
spanja-vs-anglia
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
3 orë
euro 2024 gjermani
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
3 orë
southgate
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i E...
3 orë
spanja
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një bilet...

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ