Punëtorët e urgjencës pinë kafe teksa pacienti i pret në autoambulancë, Mexhiti paralajmëron dënime rigoroze

ina-online
ina-online

21 Gusht, 2023

Në konferencën e sotme për media të ministrit të Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, në përgjigje të një gazetari që prezantoi një video ku shihet një ekip i ambulancës duke pirë kafe teksa pacienti është duke pritur në automjet, ministri u përgjigj se do të pasojnë dënime rigoroze nëse konfirmohet rasti.

Ministri Mexhiti menjëherë pas konferencës për media ka kërkuar urgjentisht hetim të hollësishëm.

“Nëse e konfirmojmë këtë, masat do të jenë shumë rigoroze. Ju e dini si veproj unë. Menjëherë do ta shqyrtojmë këtë rast në ministri dhe nëse konfirmojmë se është e vërtetë, do të merren masa të rrepta”, deklaroi ministri Mexhiti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

mickoski jankullovska gordana

Takimi Mickoski-Jankullovska/ ASH: A do të thotë se kjo fotografi do të kthejë kriminelët në politikë?

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

INFO

NA NDIQ