Punëtorët e urgjencës pinë kafe teksa pacienti i pret në autoambulancë, Mexhiti paralajmëron dënime rigoroze

Picture of ina-online
ina-online

21/08/2023

Në konferencën e sotme për media të ministrit të Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, në përgjigje të një gazetari që prezantoi një video ku shihet një ekip i ambulancës duke pirë kafe teksa pacienti është duke pritur në automjet, ministri u përgjigj se do të pasojnë dënime rigoroze nëse konfirmohet rasti.

Ministri Mexhiti menjëherë pas konferencës për media ka kërkuar urgjentisht hetim të hollësishëm.

“Nëse e konfirmojmë këtë, masat do të jenë shumë rigoroze. Ju e dini si veproj unë. Menjëherë do ta shqyrtojmë këtë rast në ministri dhe nëse konfirmojmë se është e vërtetë, do të merren masa të rrepta”, deklaroi ministri Mexhiti.

TË FUNDIT
16 minuta
Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin
47 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
2 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
2 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
3 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

ME TE LEXUARA

7 orë
Paradite mot me diell, pasdite mundësi për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima
1 ditë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
2 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
23 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
6 orë
Kuvendi do t’i plotësojë vendet e deputetëve të cilët u bënë ministra
1 ditë
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
47 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
22 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240625-150013~2

Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin

Samka Ibraimovski

Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

INFO

NA NDIQ