VIDEO Skandal/ Vuçiq si e porosit gazetaren t’ia bëj pyetjen për Maqedoninë

Picture of ina-online
ina-online

07/07/2023

Kanali serb në YouTube “Kryengritja Ekologjike” publikoi një audio incizim të vitit 2017, në të cilin dëgjohet qartë Aleksandar Vuçiq duke i thënë gazetares Branka Gjukiç, ish-drejtoreshë e Tanjug dhe këshilltare aktuale e presidentit, se çfarë pyetje t’i bëjë atij, përcjell INA.

Pyetja e porositur e Vuçiqit i referohet zhvillimeve të marsit të vitit 2017 në Maqedoninë, kur kishte protesta dhe trazira të dhunshme që organizoheshin nga pushteti dhe përkrahësit e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski.

Vuçiq dëgjohet duke mësuar gazetaren si ta bëj pyetjen dhe si ti drejtohet, duke i kërkuar disa herë ta përsëris. Vuçiq atëkohë përkrahte fuqishëm Gruevskin dhe Qeverinë e tij.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
6 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
7 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
7 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?
8 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
7 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?
1 ditë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
7 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
1 ditë
Si Serbia po e zvogëlon numrin e shqiptarëve në Preshevë
6 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
2 ditë
Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar: Dhunuesit do të dënohen!
1 ditë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
1 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

LEXO MË SHUMË

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

INFO

NA NDIQ