Skandali mbi varre, deri në 5 vite burg për moderatoren Megi Pojanin?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/04/2023

Videoja e Megi Pojanit te varri i stërgjyshes së saj, ka ngjallur shumë reagime në rrjet, duke i cilësuar veprimet e saj të turpshme dhe aspak normale.

Nga ana tjetër, Megi dhe e motra e saj Marsela, e kanë cilësuar videon si “diçka normale”. Madje ato janë hedhur në sulm ndaj atyre që i kanë kritikuar.

Në lidhje me këtë, eksperti i kriminalistikës, Fatjon Softa sjell një këndvështrim ligjor. Ai thotë se në disa raste veprime që ulin respektin ndaj të vdekurve, mund të dënohen me burg ose gjobë.

NENI 118: DHUNIMI I VARREVE Dhunimi i varrezave, varreve, nxjerrja e kufomës, si dhe vjedhja e sendeve që mund të ndodhen në to, si dhe çdo veprim tjetër që ul respektin ndaj të vdekurve, dënohen me gjobë ose me burgim gjer në pesë vjet.

Fama nuk ngrihet mbi të vdekur, aq më shumë mbi familjarët e tu! Nese te mungojne lulet dhe lotet, dhuroi heshtje dhe psheretima.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ilnisa meritoni

Familjarët e Meritonit bëjnë veprimin e papritur ndaj Ilnisës, e fshijnë nga… (FOTO)

ZHAKU

Zhaku: Edhe Hitlerin e deshën si Luizin (Video)

Screenshot_2024-02-28-13-20-42-058_com.facebook.katana-edit

Arbana Osmanin apo banorët e BBV3, kë po thumbon Dea Mishel?

Luizi Kiara

Luizi vjen me një performancë të mahnitshme për dy princeshat (Video)

ilnisa meritoni

Meritoni i kthehet Ilnisës: Mos e përdor dashurinë për gjëra që s’të takojnë!

arber-hajdari

Arbër Hajdari: Meritoni ka plan ‘B’ për t’u ndarë me Ilnisën

Gazi Big Brother

Nominimi i fortë, ja kush është banori që largohet nga shtëpia e Big Brother VIP

kiara luizii

Luizi bën dhuratë një makinë Kiarës (video)

julian deda

‘Kur t’iu shoh duke u puthur’/ Juli zbulon çiftin e radhës që do krijohet në BBV3

INFO

NA NDIQ