Skandali me bastet, tani akuzohet edhe Hari Tofolo

INA
INA

14 Korrik, 2023

Anglia dhe Premier Liga nuk gjejnë qetësi prej basteve. Pas skandalit dhe dënimit për sulmuesin e Brentford, Ivan Tonej, tani Federata Angleze e Futbollit ka nisur hetimet për mbrojtësin e Notingam Forestit, Hari Tofolo.

27-vjeçari akuzohet për baste, më saktë për trukim të 375 ndeshjeve gjatë periudhës 2014-2017 dhe tani pritet një dënim “shembullor” edhe për mbrojtësin anglez.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ