Skandali në Onkologji, Kuvendi miratoi propozimin për formimin e Komisionit Anketues

INA
INA

04/10/2023

Kuvendi me 96 votë për dhe asnjë kundër, miratoi propozimin për formimin e Komisionit anketues për skandalin në Onkologji. Për kryetare të këtij trupi anketues u zgjodh deputetja e VMRO-DPMNE-së, Rashella Mizrahi e cila sot njoftoi se mbledhja e parë e komisionit do të mbahet të enjten. Mizrahi tha se para syve të opinionit, në mënyrë transparente dhe me prezencë të publikut, cila do që do të jetë, e vërteta për onkologjinë do të dalë në shesh.

“Në këtë shtet, kurimi në spital zgjidhet me porosi SMS dhe donacione të grumbulluara përmes rrjeteve sociale. Skandali në onkologji njollosi të gjithë mjekët në shtet. Për shkak të dashakeqësisë së individëve, po digjet i njomi përskaj të thatit”, deklaroi Rashella Mizrahi, Deputete e VMRO-DPMNE-së. /Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ