Skandaloze! Këshilli Gjyqësor i beson edhe një mandat gjykatëses Snezhana Manev

INA
INA

30/10/2023

Këshilli Gjyqësor me 9 vota “për” dhe një votë “kundër” i besoi edhe një mandat për kryetare gjykatëses Snezhana Manev për të cilën në disa raporte të këshillit është konstatuar se e njëjta përveç shpërdorimit me sistemin AKMIS, ka cenuar rëndë edhe raportet ndër njerëzore në gjykatë. Në mesin e gjykatësve të cilët votuan “për” janë edhe Selim Ademi dhe Hanif Zendeli i cili ishte koordinator i grupit për kontroll në këtë gjykatë. Kundër ishte vetëm anëtari Milazim Mustafa.
Snezhana Manev deri tani ushtronte detyrën si kryetare e gjykatës, ndërsa paraprakisht kishte rënë nga testi psikologjik para se të dorëzonte kandidaturën për kryetare. E njëjta i ishte nënshtruar për herë të dytë testimit. Në raportin e publikuar nga Këshilli Gjyqësor ishte konstatuar se Manev ndaj të punësuarve posaçërisht shqiptar në gjykatë sillet në mënyrë jo kolegiale dhe përdor terme nënçmuese si “shiptari” dhe “gjedhe”. /Alsat

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

leonardi naimi

“Ti rri këtu”, vëllai i Liridonës tregon si ua fshehu Naimi skenarin e vërtetë të vrasjes

policia-franceze-france

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

spitali - Gaza

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

INFO

NA NDIQ