S’kanë pse e luftojnë partitë maqedonase – BDI’ja nuk i dëmton maqedonasit, por shqiptarët!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Shkurt, 2022

Nga Kim Mehmeti

Nga masa mbrojtëse kundër Covid19 e qeverisë së Kosovës për t’i mbyllur kufijtë shqiptaro-shqiptarë, patën dobi vetëm laboratorit e Shkupit, ku bëhen PCR teste.

Dhe përderisa disa shtete të Evropës i heqin të gjitha masat kundër kësaj pandemie, qeveria e Kosovës vazhdon të na nënshtrojë, duke keqpërdorur frikën tonë nga sëmundja dhe, duke i mbrojtur shqiptarët e atjeshëm nga ne këtej kufirit.

Por megjithatë, kufiri mbetet i hapur për kryetarin e BDI-së, i cilët u takua me Kryeministrin e Kosovës, mbase për ta informuar se aktorë të ndryshëm maqedonas punojnë për ta dëmtuar partinë e tij?!

E në të vërtet ai gënjen: qarqet policore dhe politike maqedonase bëjnë çmos për ta mbrojtur BDI’në – si vlerë të veçanta maqedonase – edhe nga shqiptarët! Dhe kanë të drejtë, sepse vasal më të mirë se drejtuesit e BDI-së nuk mund të gjejnë dhe ngaqë, BDI-ja me asgjë nuk i ka dëmtuar dhe nuk i dëmton maqedonasit, por shqiptarët e Maqedonisë! (Kim Mehmeti)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ