Kush qëndron prapa skenarit “Kryqi Politik” në Kodrën e Diellit!

Picture of ina-online
ina-online

20/11/2023

shkruan: Adnan Azizi

Një analizë e vogël është e mjaftueshme për ta kuptuar skenarin për vedosjen e kryqit në Kodrën e Diellit dhe për të konstatuar se pas kësaj qëndron skenar i mirë organizuar në mes BDI-së dhe partive maqedonase!

Argumenti i parë:

Ende pa u vendosur kryqi, aktivistët e BDI-së nisën të shpërndajnë lajme në FB dhe Tik-ToK, kur ende askush nuk e kishte idenë se brenda natës në Kodrën e Diellit do të vendoset kryqi.

Argumenti i dytë:

Mediat e lidhura me BDI-në ishin në vendngjarje duke fotografuar dhe filmuar ngirtjen e kryqit.

Argumenti i tretë:

Akoma pa u publikuar lajmi, vërshuan fotot dhe shkrimet e BDI-së për ta sulmuar Bilall Kasamin dhe eksponentët e BESA-s, gjë që u vërejt se gjithçka ishte e parapërgaditur.

Argumenti i katërtë:

Të nëjtën periudhë kur vendoset kryqi, Talat Xhaferi viziton Hungarinë (vendin ku ndodhet në azil Nikolla Gruevski), ndërsa Kovaçevski festonte në Beograd me Vuçiqin duke pirë verë!

Pra si zakonisht funksionarët e BDI u zhduken labirintheve duke e vrojtuar situatën si dhelpra që e bën gjëmën e saj dhe vështron nga larg ngjarjen.

Argumenti i pestë dhe bindës se BDI dhe partitë maqedonase qëndrojnë pas këtij skenari është se:

Këshilltarët e BDI në Tetovë, brenda disa minutave kërkuan seancë të jashtëzakonshme lidhur me “kryqin politik”.

Pra, të nderuar qytetarë, pas këtij skenari të rradhës nga ana e BDI-së dhe “pobratimave” të tyre s’ka asnjë qytetar i madh e i vogël që nuk e ka të qartë se kush qëndron prapa këtij skenari të rezikshëm që dëshiron të prish harmoninë ndëretnike e ndërfetare në komunën e Tetovës.

E gjithë kjo ” bombë e kurdisur” e hedhur në territor të Komunës së Tetovës ka një qëllim:

Tentimi dhe aludimi i tyre i kotë për tja ulur reputacionin Bilall Kasamit si kryetari më i sukseshëm i një komune në gjithë historinë e RMV-së!

Tẽ gjitha kurthet dhe komplotet e tyre janë të detektuara dhe deshifruara dhe këtë më qytetarët e kanë të qartë si dita e diellit!

TË FUNDIT
11 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
3 ditë
Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?
4 ditë
Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
11 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

LEXO MË SHUMË

vullnet poshka biden

Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

Eduard Zaloshnja

Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?

Kim Mehmeti2

Shqiptarët shtohen, e Plazhi i Madh i Ulqinit mbetet saç ka qenë!

naser-pajaziti

Propaganda për të nxirë bregdetin shqiptar!

dijana toska

Të jetosh në mesin e derrave!

Orban Putin

Orban krijoi pakënaqësi me takimin me Putin e Xi, A mund t’i hiqet Hungarisë Presidenca e Këshillit të BE-së?

Kim Mehmeti

Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!

INFO

NA NDIQ