Skuadra italiane shkarkon trajnerin

Skuadra e Sampdoria ka marrë vendimin që të ndajë rrugët me trajnerin italian, Marco Giampaolo, përcjell lajmi.

Sampdoria e ka falënderuar trajnerin për profesionalizmin dhe përkushtimin e tij, gjatë periudhës që punoi me klubin.

Shkarkimi i trajnerit vjen pas humbjes së pësuar sot ndaj Monza.

Giampaolo më parë ka drejtuar edhe skuadra si Milan e Torino.