Skuadrat kosovare mësojnë kundërshtarët potencialë në Evropë

ina-online
ina-online

24/07/2023

Skuadrat kosovare që garojnë në kualifikimet e Conference League kanë kuptuar se kush janë kundërshtarët e mundshëm të rrethit të tretë në rast se i kalojnë kundërshtarët me të cilët do të luajnë në rrethin e dytë.

Shorti është hedhur gjatë ditës së sotme.

Nëse e kalon kampionin e Irlandës së Veriut, Larne, atëherë Ballkani do të përballet me skuadrën nga Gjibraltari, Lincoln Red.

Drita po qe se e kalon skuadrën çeke, Vitoria Plzen, atëherë në rrethin e ardhshëm do të takohet me fituesin nga ndeshja Gzira United FC (Malta) – F91 Diddeleng (Luksemburg).

Nëse do ta kalonte skuadrën kroate Dukagjini do të ndeshej me fituesin e duelit B36 Torshavn – Haverfordwest. Torshavn është nga Ishujt Faroe, ndërsa Haverfordwest prej Uellsi.

Në këtë edicion të bgarave të kupave evropiane në rrethin e parë ka luajtur edhe Gjilani, por është eliminuar, duke bërë që prania e skuadrave kosovare të reduktohet në tri skuadra.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ