Sllovenia pëson gol në fund, sërish merr një pikë

Picture of INA
INA

20/06/2024

Sllovenia ka barazuar ndaj Serbisë me rezultat 1-1 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve.

Sllovenët e nisën shumë mirë ndeshje, duke rrezikuar me Adam Gnezda dhe Jan Mlakar, por në të dyja rastet portier ishte në vend.

Në anën tjetër, Dusan Vlahovic dhe Alesandar Mitrovic kishin raste, por nuk kishte gol.

Edhe në fund të pjesës së parë të dy skaudrat kishin nga një rast, sllovenët me Benjamin Sesko, ndërsa serbër me Mitovovic, por rrjetat heshtën.

Fillimi i pjesës së dytë i takoi serbëve që kishin dy raste të mirë më Mitovic, por mbrojtja dhe shtylla i shpëtuan sllovenët.

Në minutën e 69-të, Zan Karnicnik mori një pasim të bukur nga Timi Max Elsnik për të shënuar për 1-0 për Slloveninë.

Minutat e fundit i takuan serbëve që krijuan disa raste shënimi, por që deri në minutën e 90-të sllovenët ishin të qetë duke larguar të gjitha goditjet.

Por kur zhvillohej minuta e pestë shtesë, Luka Jovic me kokë shënoi për 1-1.

Sllovenia tani ka dy pikë, ndërsa Serbia mbetet me një pikë pas dy ndeshjeve. /Telegrafi/

TË FUNDIT
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
12 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

1 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
1 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
12 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
12 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
12 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ