Snopçe: E vërteta për Korridorin 8-të (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe, ka deklaruar se ASH-ja e ka përkrahur korridorin 8-të sepse ka qenë kërkesë e NATO-s, ndërsa sipas tij, të tjerët nuk kanë bërë asgjë për këtë projekt.

“Shumë flitet këtu për korridorin 8-të. Aleanca për Shqiptarët e ka përkrahur korridorin 8-të sepse ka qenë kërkesë ekskluzive e NATO-s, ndërsa ju nuk keni bërë asgjë për korridorin 8-të. Sa i përket korridorit 8-të ju informoj se mbetet fakt i pamohueshëm se pjesa e vetme e këtij korridori Shkup-Tetovë-Gostivar është ndërtuar në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar. Për pjesën tjetër kur keni qenë ne qeverinë në vitin 2013, keni marrë kredi prej qeverisë kineze, respektivisht partisë komuniste kineze prej 600 milion eurove dhe këto para i keni dërguar një firme të qeverisë kinze, respektivisht të partisë komuniste kineze. Interesant është fakti që korridori 8-të u devijua në atë kohë me qëllim që Struga të ngelet zorrë qorre siç ka ndodhur me Dibrën”, u shpreh Snopçe./Gazeta LAJM

TË FUNDIT
25 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
27 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
29 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
1 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
10 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"

ME TE LEXUARA

23 orë
Mesazh tjetër nga Greqia: Marrëveshja e Prespës nuk mund të rishikohet vetëm nga njëra palë
17 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
1 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
23 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë
17 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor
1 ditë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
29 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

LEXO MË SHUMË

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

INFO

NA NDIQ