Snopçe: Kush i përfaqëson votuesit e “Frontit Evropian”

Picture of ina-online
ina-online

08/06/2024

Deputeti i koalicionit VLEN, Halil Snopçe ka komentuar votimin e BDI për propozimin e VMRO-së për riorganizimin e Qeverisë.

“Kam një dilemë si matematicient që nuk mund ta deshifroj.

Kush i përfaqëson tani votuesit e të ashtuquajturit “Front Europian”?

Ato që votuan në tre të mëngjezit për propozimin e Qeverisë në formim, apo ato që nuk votuan?”, shkroi Snopçe.(INA)

TË FUNDIT
18 minuta
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
29 minuta
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
1 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
2 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
2 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

23 orë
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
1 ditë
Taravari: Ligji për ushtrues detyre të kryetarëve të komunave është gati, presim mbështetje
6 orë
Edhe tre ditë deri në përfundim të vitit shkollor, orë të shkurtuara për filloristët për shkak të të nxehtit
1 ditë
Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj
2 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
22 orë
Shtrenjtohet buka
1 ditë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
6 orë
Gjykata civile SHKUP vendos: Qani Nesimi është myfti i Tetovës
1 ditë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ