Halil Snopçe: Opozita shqiptare të distancohet nga VMRO-DPMNE, derisa japin deklarata kundër integrimit dhe kundër shqiptarëve

Picture of ina-online
ina-online

26/11/2023

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe duke komentuar deklaratëne kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristjan Mickovski se në Maqedoni nuk ka komuna shqiptare dhe nëse kjonuk u pëlqen le të shkojnë në ato shtete që parapëlqejnë këtë dhe në aspektin emocional se si ndjehe ata mua smë intereson aspak, Snopçe theksoi se VMRO-DMPNE historikisht ata tentojnë që të poentojnë politikisht duke treguar antishqiptarizëm.

A ishte Mickovski që deklaroi në gazetën KOHA se nuk është kundër 20% por pastaj doli të jetë kundër, pastaj ne e dimë se kush e organizoi 27 Prillin por ne e gëlltitëm për interesin e qytetarëve por kjo u refkejktua negativisht, tha Snpopçe

Snopçe më tej shton se VMRO-DPMNE dhe të tjerët e dinë se këtë shtet stabile kanë mbajtur shqiptrët, madje edhe kryetari Taravari e potencoi se shqiptarët kanë qenë më shumë pro këtij shteti se sa pala maqedonase.

TË FUNDIT
19 minuta
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
3 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
4 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
19 orë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Mitsotakis nuk tërhiqet, paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati të ‘thyhet’
18 orë
Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!
4 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

LEXO MË SHUMË

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

INFO

NA NDIQ