Snopçe pyet Xhaferin: Të kujt janë ministrat që pritet të votohen sot?

INA
INA

12/02/2024

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, i cili është në mbështetje të kryetarit të partisë, Arben Taravari, sot parashtroi pyetje deri te kryeministri Talat Xhaferi, duke e pyetur se të cilës parti janë propozimet për ministra në MSHIA dhe në Ministri të Shëndetësisë, përcjell TV21.

Tashmë nuk është interesante, do të thotë ne u prononcuam se është bërë puç, vetëm dua t’i parashtroj pyetje z.Talat Xhaferit. Ministrat e kujt janë? Ai tha se ka dhënë propozim për shkarkimin e ministrave për shkak të një statusi të Taravarit në FB, dhe se nëse një parti ka vendosur të shkojë në opozitë, se nuk mundet që dy parti opozitare të kenë ministra në qeveri teknike, tani këto propozime të dy ministrave, të kujt janë, të cilës parti? Për shkak se kryetar i ASH-së është Arben Taravari.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

IMG_9311

Taravari: Nënshkrim i Juaj është Frymëzim dhe Nder për Mua! Ndryshimi ka Nis!

INFO

NA NDIQ