Snopçe: Talat Xhaferi me urdhër të Artan Grubit vendos se cili nga Aleanca është besnik ndaj BDI-së

INA
INA

09/02/2024

Halil Snopçe përmendi mesazhet e Grubit, ku i urdhëron drejtorët e BDI-së që të mos pranojnë asnjë vendim nga ministrat në shkarkim. Ai tha se si mundet kryeminstri teknik mund të bjerë punën që të shantazhohet, pra komandati pranon urdhëra nga të tjerë, e kush janë ato “tjerët”, ndoshta është ai që i ka dërguar këto mesazhe. Ai gjithashtu shtoi edhe shumë emra tjerë duke thënë se pse ata nuk po shkarkohen.
Talat Xhaferi me urdhëra të Artan Grubit vendos se kush është besnik i Aleancës ndaj BDI-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi ahmeti merko

Dega e BDI-së në Strugë a do ta pranojë Ziadin Selën si bartës të listës së përbashkët për deputetë, flet Shaqiri?

gazmend hoxha tasevski

Policia e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut bashkë në luftën kundër krimit ndërkufitar

krenar lloga

Lloga: Gjykata të veprojë njëjtë edhe me rastet tjera ku ka pasur shkelje të afateve kushtetuese

Abdush Demiri

Abdush Demiri nga opozita shqiptare u zgjodh anëtar i KSHZ-së

Talat Xhaferi

VLEN: Talat Xhaferi tradhtoi universitetet shqiptare, edhe si kryetar kuvendi, edhe si kryeministër

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Parlamenti nuk votoi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave të vjetra

lirim shabani jusuf ut

Universiteti i Tetovës dhe Agjencia e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore (MALMED), nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Oher

Paralajmërime të rrejshme për bombë në disa objekte në Ohër

Mladen cadikovski

Çadikovski në “Poligraf”: Të mos lejojmë të keqpërdoremi, gazetarët të kontrollojnë informacionet që vijnë nga politikanët

INFO

NA NDIQ