Snopçe: Taravari thirrje për përkrahje për të arritur qëllimin historik, reagimet histerike

ina-online
ina-online

19/02/2024

Deputeti i ASH-së, Halil Snopçe në një intervistë në Ora News foli për zhvillimet e fundit politike në Maqedoninë e Veriut.

Snopçe u shpreh se Taravari bëri thirrje gjithë përkrahësve të Aleancës për Shqiptarët që të përkrahnin atë në zgjedhjet e ardhshme që të dilnin së bashku me opozitën shqiptare.

Snopçe: Aleanca për Shqiptarët është e vërtetë që jemi në dy grupacione.

Janë dy horizonte që nuk përputhen. Duhen pasur parasysh edhe tendencat tona në të kaluarën.

Synimet e Aleancës që nga fillimi kanë qenë që të sjellim demokracinë.

Tek shqiptarët është 20 vite një parti në pushtet dhe shpesh herë thonim që tek shiptarët e Maqedonisë mbizotëron komunizmi.

Kryetari Taravari bëri thirrje gjithë përkrahësve të aleancës për shqiptarët, gjithë anëtarëve që të përkrahnin atë që në zgjedhjet e ardhshme të dalim së bashku me opozitën shqiptare.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1091

Afrim Gashi e nisi javën me kafe me artistët

duraku shaqiri

A kishte romë në UÇK siç tha Duraku? Shaqiri: Është fyerje ndaj kauzës dhe idealit

rijad shaqiri hysni shaqiri

Rijad Shaqiri: Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ