Snopçe -Zendelit: Qëndrojmë pas çdo deklarate si ndaj VMRO-së si ndaj LSDM-së, ju heshtët për ligjin për shtetësi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2023

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe në debatin për rekonstruimin e qeverisë i është përgjigjur deputetit të Lëvizjes Besa, Fadil Zendelit i cili pyeti ASH-në se nëse qëndron pas deklaratave që kanë thënë kundër BDI-së, LSDM-së dhe VMRO-së, deputeti Snopçe tha se qëndrojnë pas çdo deklarate që kanë deklaruar nkundër LSDM-së, BDI-së, VMRO-së dhe qeverisë në përgjithësi.

Madje deputeti Snopçe i kujtoi Fadil Zendelit disa ngjarje kur ai ka zgjedhur të heshtë si për ligjin për shtetësitë ku Zendeli është reshtuar me qeverinë, ne ishim kundër avokatit të popullit që të mos jetë zgjidhje partiake e ai ishte kandidat i BDI-së, ju heshtët dhe votuat për të. por ju heshtët dhe u reshtuat me qeverinë, kur ne insitonim të mos shtyhet regjistrimi i popullsisë si pasoj e marrëveshjes mes Mickovskit dhe Zaevit që të mos e yvoglojm intesitetin e regjistrimit të diasporës ju edini deri në momentin që u shty regjistrimi ishin regjistruar mbi 200mi qytetarë ndërsa pas shtyrje u regjistruan vetëm 5-6mi, pra ne kemi pasur të drejtë por ju u reshtuat me qeverinë e jo me ne.

https://www.facebook.com/halilsnopce.mk/videos/1886818791653481/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

INFO

NA NDIQ