Sofka Pejovska Dojçinovska zgjidhet nënkryetare e Komisionit për Antikorrupsion

INA
INA

04/08/2023

Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK) sot në kuadër të seancës së 90-të zgjodhi Sofka Pejovska Dojçinovskën për nënkryetare të re.

Pejovska Dojçinovska zëvendëson Katica Nikollovskën, të cilën anëtarët e KSHPK-së e falënderuan për punën e bërë deri më tani.

“Anëtari më i vjetër, i cili punon që nga dita e parë e themelimit të KSHPK-së, propozohet për nënkryetar të ardhshëm”, tha para votimit kryetarja e Komisionit kundër korrupsionit, Biljana Ivanovska.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

cedomir jovanoviq

Çedomir Jovanoviq: Do ta njihja Kosovën si shtet të shqiptarëve dhe serbëve që jetojnë atje

INFO

NA NDIQ