Sokol Cikalleshi e mbyll vitin me dy gola, Konyaspor varet nga sulmuesi kuqezi…

INA
INA

25/12/2023

“Shqiponjat” e Konyaspor morën fitoren e katërt këtë sezon, teksa mundën 2-0 Kayserispor, ku Cikalleshi ishte më i miri në fushë.

Të dy golat e shënuar nga sulmuesi shqiptar Cikalleshi erdhën në të dy rastet nga pika e bardhë e penalties, në minutat 51 dhe 63. Me këto dy gola, Cikalleshi shkon në kuotën e tetë golave këtë sezon, duke u bërë si lojtari kryesor i Konyaspor.

Para tij qëndrojnë emra të njohur si Mauro Icardi dhe Edin Dzeko, që realizuar nga 12 gola. Skuadra e Konyaspor këtë vit lufton për të qëndruar në elitën e futbollit turk dhe mban aktualisht vendin e 15-të me 18 pikë.https://twitter.com/Albaniafooty_EN/status/1738937763250983308?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1738937763250983308%7Ctwgr%5Ecf8771d4a36ff62cf4727f20badbc2575329cd69%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fdosja.al%2Fsport%2Fsokol-cikalleshi-e-mbyll-vitin-me-dy-gola-konyaspor-varet-nga-uesi-kuq-i344244

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INFO

NA NDIQ