Sokoli: Asgjë nuk funksionoi te Franca, meritat për fitoren e Spanjës i ka Yamal

Picture of ina-online
ina-online

10/07/2024

Spanja ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2-1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale.

Sipas profesorit Bylbyl Sokoli, te Franca nuk ka funksionuar asgjë dhe meritat për fitoren e ekipit spanjoll i ka Lamine Yamal – i cili shënoi një super gol nga distanca në minutën e 21-të.

“Asgjë nuk funksioni të Franca dhe me plot meritë Spanja shkoi më tutje.

Dhe mendoj që merita të mëdha ky djaloshi i ri që mori rolin që t’i prijë ekipit.

Me moshën që ka është thyer krekosni në një kampionat evropian”, ka thënë Sokoli.

TË FUNDIT
11 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

1 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
1 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ