Solskjaer: Lojtarët e sotëm janë të dobët, ankohen menjëherë te…

INA
INA

14 Maj, 2023

Ish-trajneri i Man. Junajtedit, Ole Gunar Solskjaer thotë se nuk ka shumë lojtarë nga ekipi aktual që mund të përballojë të jetë pjesë e skuadrës që fitoi Triplete-n në vitin 1999. Solskjaer thotë se beteja mendore ishte një pjesë kyçe e triumfit të famshëm.

“Ishte thjesht një dhomë zhveshjeje fantastike e mbushur me liderë dhe fitues. Ne vërtet e urrenim humbjen. Kishte zënka pas ndeshjeve nëse nuk kishim luajtur mirë dhe kjo ishte ajo që duhej,” tha Solskjaer sipas Goal.com.

“Ishte e nevojshme të zgjoheshim ndonjëherë, të shkundeshim pak. Kështu u bëmë më mirë, kështu u bëmë fitues. Po të bëhet sot, lojtarët do t’u kishin telefonuar prindërit ose menaxherët e tyre…

Ata janë shumë të dobët, nuk e di nëse do t’i kishin mbijetuar asaj kohe,” tha mes tjeesh Solskjaer per “Goal.com.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzaghi: Inter nuk ka frikë nga City

ardian nuhiu

Nuhiu zyrtarisht trajner i kuqezinjëve të Tetovës

galtier-psg

Francezët e nisin merkaton me “vrull”, PSG realizon 2 “goditje” në 1 ditë

igli

​Tare largohet nga Lazio pas 18 vitesh

bad news eagles

Bad News Eagles mposhtin ekipin serb Sangrija

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

Sylvinho (Olympique Lyonnais, Trainer, head coach); Porträt, Einzelbild

Silvinho: Dua gjashtë pikë nga dy ndeshjet e radhës, mezi pres të dal para tifozëve shqiptar

benzema

​200 milion euro në vit, Benzema nënshkruan me klubin e ri

manchester-city

De Bryjne: S’ka presion, do të bëjmë një ndeshje të shkëlqyer në Stamboll

INFO

NA NDIQ