Sommer: Ndjenjë e papërshkrueshme, e prisja me padurim debutimin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2023

Dëmtimi i Manuel Neuer gjatë pushimeve, ku ishte duke bërë ski i la vend kalimit të portierit zviceran Yann Sommer te gjigandët e Bundesliga.

Në debutimin e tij me fanellën e Bayern, Sommer nuk ka arritur më shumë se barazimi, në transfertën e vështirë që “të kuqtë” patën kundra RB Leipzig, në ndeshjen hapëse të javës së 16-të të Bundesliga-s gjermane, ndeshja kjo e cila ishte e para për vitin 2023 në kampionat gjerman.

Rezultati nuk ishte ai i dëshiruar me “bavarezët” të cilët u ndalën në barazimin 1 me 1, por sërish ish-gardiani i Borussia Monchengladbach gjeti fjalët e duhur për deklaratën e parë si “bavarez”.

“E prisja me padurim debutimin më këtë klub legjendar jo vetëm në tokën gjermane. Ndjenjë e papërshkrueshme, me shokë të rinj, tifozë të tillë dhe objektiva në skaje të largëta.

Është e kuptueshme se rezultati nuk më dha mundësinë e përmbylljes së një ditë të paharrueshme në karrierë, ndonëse ky është vetëm fillimi dhe shumë faktorë do të përshtaten me kalimin e kohës.

Leipzig nuk është kundërshtarë i lehtë, tregues edhe mbi paraqitjen e tyre në sezonet e fundit, sidomos në fushën e vet.

Tashmë të hedhim vështrimin drejt takimit të ardhshëm”,- është shprehur Sommer pas ndeshjes së parë, si “bavarez”.

TË FUNDIT
10 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
10 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
10 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
10 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
10 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

ME TE LEXUARA

10 orë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
10 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
10 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
10 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
10 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
10 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

LEXO MË SHUMË

manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

INFO

NA NDIQ