Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

INA
INA

27/02/2024

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 24 prill, ndërsa disa nga partitë tashmë kanë konfirmuar kandidatët e tyre me të cilët do të garojnë në këto zgjedhje.

Arben Taravari si kandidat i partive opozitare shqiptare dhe Bujar Osmani si kandidat i BDI-së, janë dy shqiptarët të cilët do të marrin pjesë në këto zgjedhje.

Telegrafi Maqedoni realizoi sondazh me pyetjen “Kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill, në garën për president të Maqedonisë?”, për të parë se cili nga kandidatët shqiptarë është më afër fitores. Sipas këtij sondazhi, Arben Taravari ka një epërsi të madhe ndaj kandidatit tjetër Bujar Osmanit. Në këtë sondazh kanë votuar 1785 persona.  (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

ziadin sela

“Jo 61, por 50, 48 e më pak deputetë mund të marrë VMRO-ja”, thotë Sela

taravarilikove

Taravari: Do t’ia rikthejmë namin e dikurshëm Kumanovës dhe Likovës

Ali Ahmeti fronti

“Jo Kina, jo Korea” – Ali Ahmeti: Nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

IMG_1212

Fatmir Dehari nga Kërçova: Rini, ju jeni mrekullia dhe motivi për të vazhduar para

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

INFO

NA NDIQ