Sondazhet/ Sela: Nëse s’do ketë shantazhe dhe blerje votash, ASH para BDI-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2022

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela, ka komentuar rezultatet e sondazhit të IRI-t që u publikua dje në rrjetet sociale, sipas të cilit, dallimi mes BDI-së dhe ASH-së është vetëm 1%.

Sela tha se nuk ka asnjë dilemë që ASH-ja del para BDI-së, në momentin që qytetarët nuk do të shantazhohen.

“Nuk është se që nuk më ranë në sy sondazhet. Bëhet fjalë për një periudhë para 3-4 muajsh dhe s’e di përse duhet të krijohen këto vonesa, nëntor-dhjetor ishte sondazhi. Unë ndaj bindjen, pavarësisht nëse duhet cilësuar këtë apo atë sondazh, fatkeqësisht sondazhet krijojnë opinion nuk e masin atë. Kjo e ka përcjellë demokracinë në Maqedoninë e Veriut ndër vite. Aleanca për Shqiptarët në momentin që do të hiqen këto fenomenet devijuese që e karakterizojnë shoqërinë tonë, shantazhi i instritucioneve, uniformat e policisë në shërbim të partisë në pushtet, për të shantazhuar dhe për të blerë vota, nuk kemi asnjë dilemë që Aleanca për Shqiptarët është më tepër se sa partia që qeverisë”, tha Sela. (INA)

https://www.facebook.com/watch/?v=1124913988050872

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

INFO

NA NDIQ