Sonte derbi i javës, Arsenal-Man Utd

INA
INA

3 Shtator, 2023

Sonte me fillim nga ora 17:30 në “Emirates Stadium” do të zhvillohet derbi i kësaj javë në top-ligat evropiane të futbollit.

Nënkampioni i Anglisë, Arsenali do të jetë nikoqir i Manchester Unitedit, shkruan Gazeta Express.Pas tri ndeshjeve të para, Arsenali ka dy fitore dhe një barazim, kurse “Djajtë e Kuq” kanë dy fitore dhe një humbje.

Të dyja skuadrat do të hyjnë me qëllimin e vetëm, tri pikët nga kjo përballje.Kjo pasi që në të kundërtën, Manchester City do të ikte shumë larg në krye të renditjes tabelare.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

xavi cavi

Çavi flet pas barazimit me Majorkën e Muriqit: Kemi bërë shumë gabime

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

INFO

NA NDIQ