Sonte “Derby della Madonnina” – Interi dhe Milani synojnë shkëputjen në krye të tabelës

Picture of INA
INA

16/09/2023

Sonte do të zhvillohet “Derby della Madonnina”, mes Interit dhe Milanit, në kuadër të javës së katërt në Serie A.

Të dy skuadrat e kanë filluar në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin, duke regjistruar fitore në tri xhirot e para, shkruan Gazeta Express.“Nerazzurrët” kanë marrë fitore kundër Monzas, Cagliarit dhe Fiorentinas, ndërsa “Rossonerët” kanë mundur Bolognan, Torinon dhe Romën.

Të dy skuadrat kanë nëntë pikë, por Interi prin në tabelë shkaku i gol-dallimit.

“Zikaltërit” nuk kanë pranuar ende gol këtë sezon, teksa kanë shënuar tetë sosh.

Tetë gola kanë shënuar edhe “Kuqezinjtë”, por kanë pranuar dy.

Derbi mes Interit dhe Milanit do të zhvillohet me fillim prej orës 18:00.

TË FUNDIT
5 orë
Spanja kampione e Evropës
17 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
17 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
17 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
18 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

18 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
17 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
17 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
17 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
5 orë
Spanja kampione e Evropës

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ