Sonte dy super ndeshje në ‘Champions’

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2023

Këtë mesjavë do të zhvillohen dy super ndeshje në kuadër të 1/8 së finales së Champions League.

Në duelet e mbrëmjes së sotme, vëmendjen e tërheq dueli në “Anfield” ku Liverpooli do të jetë mikpritës i Real Madridit, në një ripërtëritje të finales së vitit të kaluar. Skuadra e Jurgen Klopp, e cila tashmë ka lënë prapa shpinës serinë e rezultateve negative synon t’i hakmerret madrilenëve për humbjen në finale.

Reali në këtë përballje do të ketë mungesa të rëndësishme në mesfushë, ngase Toni Kroos dhe Aurelien Tchouameni nuk do të jenë në shërbim të Ancelottit, derisa te Liverpooli në dyshim është vetëm sulmuesi Darwin Nunez.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo në Frankfurt, ndërmjet Eintrachtit dhe Napolit. Skuadra e Amir Rrahmanit vlerësohet favorit duke pasur parasysh formën në të cilën po kalon, por skuadra gjermane sigurisht se do të bëjë çmos që para tifozëve të vet të mos zhgënjejë as me lojë e as me rezultat.

Ndeshje interesante priten edhe nesër, ku program do të jenë duelet Inter – Porto dhe Leipzig – Manchester City.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ